facebook
TRENINGI odbywają się w:

DOJO GŁÓWNE - Legnica, ul. Przybosia 5

SEKCJA "TARNINÓW" - Szkoła Podstawowa nr 18, LEGNICA ul. Grabskiego 5

SEKCJA "KUNICE" - Szkoła Podstawowa, Kunice ul. Staropolska 4

Zostań członkiem najsilniejszej organizacji karate na świecie


SILESIA CUP - LEGNICA 2020 ZA NAMI


7 marca, w Hali Sportowej przy ul. Wierzyńskiego 1 w Legnicy odbył się Turniej Karate SILESIA CUP – LEGNICA 2020, który został rozegrany w ramach Polskiej Ligi Karate Shinkyokushin. Organizatorem był Legnicki Klub Karate Shinkyokushin KNCKDOWN, pod patronatem Shihan Krzysztofa Borowca. Gospodarze turnieju zdobyli grad medali i na dodatek wygrali klasyfikację drużynową. Pierwsze miejsca zdobyli: Maja Sosnowska ( dwa złote medale w kata i kumie ), Michał Biegała ( także dwa złote medale ),  Nina Urban ( która w kata dołożyła brązowy medal ) Weronika Turkiewicz, Wiktor Turkiewicz oraz Bartek Gruszczyński. Na drugim stopniu podium stanęli: Erwin Urban ( dodatkowo brązowy medal w kata ), Igor Budniakiewicz, Norbert Prelewicz, Maks Gołębiewski oraz Grzegorz Trepka. Na podium nie udało się stanąć Alanowi Zwolińskiemu. W sumie nasi zawodnicy zdobyli 15 medali, w tym 8 złotych, 5 srebrnych i 2 brązowe. W turnieju wzięli udział także zawodnicy z drugiego legnickiego klubu CSW HODANA, którzy wywalczyli 5 złotych, 1 srebrny i 3 brązowe medale.

 

W zawodach udział wzięło ok. 140 zawodników z 12 klubów z Polski i Czech.

Po pierwsze, przede wszystkim chciałbym podziękować zawodnikom i szefom klubów, które uczestniczyły w naszym turnieju, pomimo medialnej, przesadnej fali paniki związanej z koronowirusem ( czym jest taka impreza, jak nasz turniej, w którym bierze udział sto kilkadziesiąt osób, w porównaniu do galerii handlowej, czy supermarketu, przez który przewija się nawet kilka tysięcy osób dziennie,  dotykając klamek, poręczy, towarów oraz kichając w towarzystwie innych klientów, a także szkół czy zakładów pracy, gdzie kilkaset osób przebywa w swoim towarzystwie przez osiem godzin dziennie). Przez całe to zamieszanie kilka klubów oficjalnie nie zgłosiło się do turnieju, a 2 wycofały swoje zgłoszenia. Tym bardziej wielkie dzięki dla uczestników.

Po drugie dziękuję sędziom za sprawiedliwe werdykty (sam sędziowałem wiele zawodów, więc wiem jak ciężka to praca i odpowiedzialność), a przede wszystkim Sędziemu Głównemu zawodów, Shihan Mariuszowi Godosiowi, który swoim doświadczeniem i spokojem wspierał pracę sędziów.

Po trzecie Branch Chief WKO Shihan Mariuszowi Godosiowi, Branch Chief WKO  Shihan Jackowi Baranowskiemu i Branch Chief WKO  Shihan Tomaszowi Basiakowi, którzy zarządzają Polska Ligą Karate Shinkyokusin, za powierzenie nam organizacji I Rundy Ligi oraz za zaszczyt goszczenia Was oraz Shihan Krzysztofiwi Borowcowi, naszemu szefowi za zgodę na przeprowadzenie zawodów.

Szczególne podziękowania dla firm i osób wspierających nasz turniej finansowo i materialnie oraz pośredniczących w uzyskaniu tej pomocy;

- Starosta Powiatu Legnickiego Pan Adam Babuśka

- Przedstawiciel Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Legnicy Pan Paweł Wechta

- PHU SYLWIA HURTOWNIA WARZYW I OWOCÓW, która wspiera i pomaga nam od lat w każdym wydarzeniu naszego klubu, którzy zawsze są z nami i na których zawsze możemy liczyć. NAJWAŻNIEJSI!

- KGHM Metraco S.A.

- Legnicka  Specjalna Strefa Ekonomiczna, także po raz kolejny

- LPWiK LEGNICA, które po raz kolejny wsparły nasze zawody

- DOMILOKUS, Pan Daniel Prusiński, dzięki po raz kolejny

- Pan Krzysztof Strynkowski Prezes Fundacji Fopit GOBI, także od lat nas wspierający

- Nadleśnictwo Jawor

- Kantor GRANT Legnica

- SAINT GOBAIN CONSTRUCTION PRODUCTS POLSKA

SP Z O O, dziękuję za ponowną pomc

- Sensei Kamil Hodana

- Sensei Kasia Repa- Gruszczyńska

- Senpai Robert Juzak

- Sensei Tomasz Gruszczyński

- Pan Jan Prokopczak.

- Pan Bartłomiej Jaszewski

- Piekarnia- Cukiernia OKOŃ

Podziękowania dla Sensei Adama Kopeć z Lubawki, za pomoc w uzyskaniu numerów startowych dla uczestników turnieju

Dziękuję Sensei Kasi  Repa – Gruszczyńskiej, za przygotowanie zawodników w konkurencji kata ( cała czwórka zapunktowała – 2 złote i 2 brązowe medale), którzy bardzo przyczynili się do wygrania przez nasz klub klasyfikacji drużynowej

I na koniec szczególne, moje osobiste podziękowania dla osób z mojego klubu, trenujących i rodziców dzieci u mnie ćwiczących oraz w  klubie CSW HODANA Sensei Kamila Hodana, tych najważniejszych, którzy przygotowali Halę do turnieju, sprawnie przeprowadzili zawody ( włącznie z sędziami i sędzinami „stolikowymi” , a jednocześnie spikerkami, dla których był to totalny debiut )  i następnie przywrócili  Halę do użytku. Po raz kolejny pokazaliście, że można na Was liczyć. Bez Was było by ciężko organizować SILASIA CUP 2020. Jesteście wielcy!!! Ale od jutra wracamy na treningi i w podziękowaniu dam Wam jeszcze bardziej „ w kość” :-)

Mam nadzieję, że nikogo nie pominąłem.

Mam także nadzieję, że Zarząd Ligi ponownie powierzy nam organizację zawodów.